Archiwum kategorii Aktywności

Gru
30

Czas wolny z dzieckiem

30 grudnia 2015

Czas wolny z dzieckiem W dzisiejszych czasach kobieta jest nie tylko pracownikiem w firmie, ale przede wszystkim jest matką. I to na pełen etat. Niestety, obecnie schemat matki polki odszedł do lamusa, matki nie tylko zajmują się swoimi dziećmi siedząc tylko i wyłącznie w domach, w tej chwili matki spełniają się zawodowo. Większość z nich pracuje. Niestety, zazwyczaj pracują tak dużo, że czasu na zabawę z własnym dzieckiem, co jest niezmierne ważne, zwłaszcza w pierwszych latach życia pociechy. Każdą chwilę wolną matka powinna spędzać z dzieckiem, czy to na zabawie, czy na spacerze, ale powinni spędzać ten wolny czas razem. Wspólne spędzanie czasu powinno rozpocząć się od wspólnego odrobienia lekcji, lub sprawdzenia lekcji już odrobionych. Pomoc w nauce jest bardzo ważna. Po wykonaniu tych czynności można przejść do zabaw. Należy pamiętać o tym, żeby dziecko jak najmniej czasu spędzało przed telewizorem, czy komputerem. To właśnie rodzic powinien zająć dziecku czas tak, aby dziecko się nie nudziło i nie ciągnęło go do gier czy oglądania telewizji. Właśnie tak należy budować relację i więzi z własnym dzieckiem. Żadna koleżanka i żaden kolega, nie zastąpi naszemu dziecku wspólnej zabawy. To właśnie zabawa i czas spędzony z rodzicem będzie najatrakcyjniejszy.

Gru
29

Czas wolny naszego dziecka

29 grudnia 2015

Czas wolny naszego dziecka Pomimo wielu zajęć szkolnych i tych poza lekcyjnych, z którymi mają do czynienia nasze pociechy, nasze dzieci codziennie mają chociaż chwilkę czasu wolnego. Niestety, większość z nich najchętniej spędziłaby ten czas grając w gry na komputerze czy też oglądając przez długi czas telewizję. Obowiązkiem rodziców jest to, żeby nasze pociechy miały wolny czas wypełniony w sposób aktywny, tak aby było to dla nich najlepsze. Obecnie istnieje wiele możliwości na spędzanie czasu w sposób aktywny. Jednym z nich jest nauka jazdy konnej. To dość popularne zajęcie wśród dzieci. Innym jest nauka pływania. Z pewnością jest to bardzo korzystne dla zdrowia i kondycji naszego dziecka. Nie zapomnijmy też o zacieśnianiu więzi koleżeńskich naszych pociech z ich koleżankami i kolegami ze szkoły i przedszkola. Zapraszajmy dzieci do siebie oraz pozwólmy na to, aby nasze dziecko odwiedzało znajomych. Innym sposobem spędzenia czasu wolnego jest wyjście do kina z dzieckiem, na seans dla dzieci i młodzieży. Obecnie w repertuarze kin, jest wiele takich filmów. Kolejnym sposobem może być wyjście z dzieckiem do Sali zabaw dla dzieci. Będzie to z pewnością wielka frajda dla dziecka, ale również dla rodzica, bo rodzic jest szczęśliwy, wtedy, kiedy jego dziecko jest szczęśliwe.

Gru
25

Siłownia w domowym zaciszu

25 grudnia 2015

Siłownia w domowym zaciszu Brakuje nam czasu na to, żeby wyjść i poćwiczyć na profesjonalnej siłowni? Stwórzmy własną siłownię w domowym zaciszu. Oczywiście najpierw musimy wygospodarować jakieś pomieszczenie na tą siłownie, najlepiej o jak największej powierzchni. Jeśli mamy wolną piwnicę, może to być piwnica. Sprawdzi się również siłownia na strychu, lecz tam latem może być zbyt gorąco. Oczywiście, żeby stworzyć siłownię w domu musimy zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt. Sprzęt możemy kupić niemal w każdym sklepie sportowym, ekspert w sklepie na pewno doradzi nam jaki sprzęt będzie odpowiedni. Możemy kupować sprzęt pojedynczo, tak żeby nasz domowy budżet zbyt na tym nie ucierpiał. Na początek możemy kupić sobie rowerek stacjonarny, to na nim z przyjemnością stracimy najwięcej kalorii. Możemy zaopatrzyć się też w handelki do ćwiczeń oraz piłkę. W kolejnym etapie urządzania siłowni możemy kupić ławeczkę do ćwiczeń, oraz bieżnie. Mając te elementy nasza domowa siłownia, będzie sprawiała wrażenie jak najbardziej profesjonalnej, a spędzanie w niej naszego wolnego czasu, będzie nie tylko pożyteczne, ale również przyjemne.

Gru
24

Spacer z czworonożnym przyjacielem Niemal każdy z nas posiada czworonożnego przyjaciela w swoim domu. Niestety, także większość z nas ma dla swojego pieska na co dzień zbyt mało czasu. Pracujemy, uczymy się, mamy wiele zajęć w domu, dlatego tego czasu dla naszych psiaków jest naprawdę bardzo mało. W zasadzie nie mamy czasu na nic, nawet brakuje nam czasu dla siebie, a przede wszystkim brakuje nam ruchu i sportu. Jak możemy połączyć opiekę nad naszymi pupilami z aktywnym spędzaniem czasu? Zróbmy przyjemność sobie i swojemu czworonogowi. Zabierzmy go codziennie na dłuższy spacer. Niech spacer z psem nie ogranicza się tylko do wyjścia przed blok, tak aby piesek mógł się załatwić. Możemy sprawić, że spacer z naszym pupilem, będzie formą aktywnego wypoczynku dla nas. Wystarczy, że każdego wieczoru czy popołudnia zabierzemy swojego psa na spacer. Najlepiej do parku, tak żeby pies mógł się swobodnie wybiegać, zwłaszcza jeśli mamy dużego czworonoga. Pamiętając o tym, że pies w miejscach publicznych, który nie jest na smyczy powinien mieć założony kaganiec. Jeśli pies ma kaganiec, możemy puścić go swobodnie i biegać razem z nim.

Gru
18

Rozwiązywanie krzyżówek

18 grudnia 2015

Rozwiązywanie krzyżówek Pomimo tego, że w ciągu dnia ciężko pracujemy, to znajdujemy jeszcze po pracy czas wolny. Nie wszyscy chcą spędzać go aktywnie, zazwyczaj nie mają już na to siły, po ciężkim dniu w swojej pracy. Nie mamy pomysłu na czas wolny w długie, zimowe wieczory? Jesteśmy zmęczeni po całym dniu pracy i nie mamy ochoty na aktywność fizyczną, a doskwiera nam nuda? Może czas na rozwiązywanie krzyżówek? Obecnie w każdej gazecie, w każdym czasopiśmie, dostępnym w naszych osiedlowych kioskach, nie zależnie od tematyki, zazwyczaj na ostatniej stronie znajduje się krzyżówka, którą możemy rozwiązać. Istotą krzyżówek jest oczywiście to, żeby odnaleźć hasło. Istnieją oczywiście różne rodzaje, gatunki krzyżówek. Między innymi jolki czy sudoku. Oprócz krzyżówek możemy również rozwiązywać różne inne łamigłówki, wszystko po to żeby wypełnić sobie czas wolny. Należy pamiętać o tym, że krzyżówki to także szansa na nagrody. Każde rozwiązane hasło to szansa na nagrodę, ponieważ jeśli wyślemy prawidłowe hasło do redakcji gazety, w której znajduje się krzyżówka, możemy otrzymać nagrodę. Większość z nas uważa krzyżówki za totalną nudę, ale to właśnie w krzyżówkach można wykorzystywać swoją wiedzę. I jeśli poziom trudności jest dość wysoki, możemy naprawdę się „napocić” przy rozwiązywaniu krzyżówki.

Gru
13

Wizyta u fryzjera

13 grudnia 2015

Wizyta u fryzjera Każda kobieta jest świadoma tego, że każdy swój wolny czas należy poświęcić na poprawę swojego wyglądu i swojej urody. Jeśli w natłoku wielu bardzo ważnych spraw w ciągu całego tygodnia, warto raz na jakiś czas wygospodarować czas właśnie na wizytę u fryzjera. Nic nie poprawia humoru kobietom tak, jak nowa, odmieniona fryzura. Każda kobieta marzy o pięknej fryzurze, pasującej do kształtu jej twarzy. Obecnie na rynku istnieje wielu profesjonalnych stylistów fryzur, którzy są w stanie dobrać nam fryzurę jak i kolor włosów idealny do naszego kształtu twarzy oraz koloru karnacji. Musimy pamiętać o tym, czy na pewno chcemy się „w ciemno” oddać w ręce fryzjera, nie w każdej fryzurze możemy czuć się komfortowo. Jednakże z reguły, stylista fryzur wie co robi, i wie w jakiej fryzurze będzie nam do twarzy. Możemy również zdecydować się na zmianę koloru włosów, nie musi to być zmiana radykalna, może być tylko lekkie odświeżenie koloru. Tak czy inaczej, każda, nawet najdrobniejsza zmiana naszej fryzury może poprawić nam nastrój i okazać się świetnym sposobem na spędzanie czasu dla nas. fajnym pomysłem jest zabranie do fryzjera przyjaciółki, oprócz zmiany fryzury możemy pośmiać się, porozmawiać wspólnie. Będzie to niewątpliwie rozrywka, zarówno dla nas jak i naszej przyjaciółki.