Archiwum tagu aktywność

Sty
06

Domowa aktywność fizyczna

6 stycznia 2016

Domowa aktywność fizyczna Chcemy spędzać aktywnie czas, a nie mamy zbyt dużo wolnego czasu, aby zapisać się na zajęcia poza domem? Idealnym sposobem na rozwiązanie tego problemu będzie domowa aktywność fizyczna. Internet daje w ten chwili wiele możliwości, bez problemu znajdziemy w nim ćwiczenia, wraz z omówieniem, na które partie ciała akurat przyda nam się dane ćwiczenie. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby ćwiczenie wykonywać w domu, wystarczy tylko mata do ćwiczeń. Innym sposobem będą filmiki zamieszczone w Internecie, to na ich podstawie możemy wykonywać ćwiczenia. Musimy tylko naśladować osobę, która wykonuje ćwiczenia na filmiku. Kolejną alternatywą będzie tak zwana domowa siłownia, do ćwiczeń wystarczy nam choćby jeden rowerek stacjonarny, na którym możemy wykonywać ćwiczenia, na przykład przed telewizorem, kiedy oglądamy ulubiony serial. Jeśli nie chcemy wykonywać ćwiczeń przy pomocy informacji zawartych w Internecie, lub po prostu nie mamy odpowiedniego sprzętu do wykonywania tych ćwiczeń w domu, możemy zdać się na siebie. Na pewno każdy z nas pamięta serię ćwiczeń, chociażby z zajęć wychowania fizycznego ze szkoły. Jeśli chcemy żyć aktywnie to wymówka, że nie mamy aż tak dużo wolnego czasu żeby ćwiczyć poza domem jest słaba. Każdy z nas może ćwiczyć w domu.

Gru
26

Aktywny sposób spędzania czasu W dzisiejszych czasach każdy z nas żyje bardzo szybko, tempo naszej pracy jak i całego życia jest oszałamiająco szybkie, nie mamy czasu dla znajomych, a czasami nawet dla najbliższej rodziny. Nic dziwnego w tym, że nie mamy czasu dla samych siebie. Przy takim tempie życia nasz organizm nie może funkcjonować normalnie, dlatego warto pomyśleć nad aktywnym spędzaniem wolnego czasu, tak aby był on korzystny dla naszego życia i zdrowia. Warto wyjść chociażby na krótki spacer. Musimy zapamiętać, że najmniejszy wysiłek fizyczny, jest lepszy niż żaden! Oprócz specu, idealnym aktywnym spędzaniem czasu będzie jogging, na początku warto zacząć od krótkich tras, później sukcesywnie je zwiększać. Jeśli nie jogging to może basen? Obecnie kryte pływalnie są czynne do późnych godzin wieczornych, a koszt jednego godzinnego wejścia to średnio 15 złotych, dlatego czasem warto zainwestować te kilka złote, aby poczuć się lepiej. Inną alternatywą będzie korzystanie z siłowni, to zazwyczaj preferują mężczyźni, kobiety natomiast wolą zajęcia taneczne, takie jak fitness. Cena godzinnych zajęć fitness to około 20 złotych, jeśli wykupimy miesięczny karnet, jest oczywiście taniej i korzystniej dla nas.

Gru
18

Rozwiązywanie krzyżówek

18 grudnia 2015

Rozwiązywanie krzyżówek Pomimo tego, że w ciągu dnia ciężko pracujemy, to znajdujemy jeszcze po pracy czas wolny. Nie wszyscy chcą spędzać go aktywnie, zazwyczaj nie mają już na to siły, po ciężkim dniu w swojej pracy. Nie mamy pomysłu na czas wolny w długie, zimowe wieczory? Jesteśmy zmęczeni po całym dniu pracy i nie mamy ochoty na aktywność fizyczną, a doskwiera nam nuda? Może czas na rozwiązywanie krzyżówek? Obecnie w każdej gazecie, w każdym czasopiśmie, dostępnym w naszych osiedlowych kioskach, nie zależnie od tematyki, zazwyczaj na ostatniej stronie znajduje się krzyżówka, którą możemy rozwiązać. Istotą krzyżówek jest oczywiście to, żeby odnaleźć hasło. Istnieją oczywiście różne rodzaje, gatunki krzyżówek. Między innymi jolki czy sudoku. Oprócz krzyżówek możemy również rozwiązywać różne inne łamigłówki, wszystko po to żeby wypełnić sobie czas wolny. Należy pamiętać o tym, że krzyżówki to także szansa na nagrody. Każde rozwiązane hasło to szansa na nagrodę, ponieważ jeśli wyślemy prawidłowe hasło do redakcji gazety, w której znajduje się krzyżówka, możemy otrzymać nagrodę. Większość z nas uważa krzyżówki za totalną nudę, ale to właśnie w krzyżówkach można wykorzystywać swoją wiedzę. I jeśli poziom trudności jest dość wysoki, możemy naprawdę się „napocić” przy rozwiązywaniu krzyżówki.